Pozostałe piwa

Czasem mamy ochotę spróbować zrobić jakieś piwo, ale nie pasuje ono do koncepcji serii jakie wymyśliliśmy (np. Team Fortress ) i co wtedy? Ano nic 😉 Piwo po prostu powstaje i dostaje unikalną własną nazwę i etykietę i tyle.Tutaj znajdziecie właśnie te piwa – produkcje nie pasujące do serii.

Owszem chcemy bardzo jakoś porządkować i grupować nasze piwa w serie, cykle czy jakkolwiek to nazywać, ale te jednocześnie nie czujemy presji że musi tak być.

Oto piwa, które powstały bez planu na większą całość. nie są elementami serii ale kto wie może kiedyś okażą się pierwszymi członkami w seriach, które dopiero wymyślimy 😉

Piwa

Zboże ozime

Zboże ozime

Chciałem zrobić piwo pszeniczne. Pomyślałem, że lato za pasem to będzie jak znalazł. Zamówiłem słody i chmiele a następnie korzystając z chwili wolnego w czasie majówki przystąpiłem do warzenia.

czytaj dalej
Myfidel

Myfidel

Pierwsze kooperacyjne warzenie w historii działalności browaru Wicherek. Piwo uwarzone wraz z browarem Majowy dla którego w ogóle była to pierwsza produkcja ponieważ powstał tuż przed tą kooperacją.

czytaj dalej
Zimna Maryna

Zimna Maryna

Chcieliśmy spróbować czegoś nowego bo nie chmieliliśmy do tej pory na zimno.

Ponieważ do chmielenia użyliśmy polskiego chmielu Marynka to nazwa narzucała się sama zwłaszcza jeśli spojrzało się za okno na porę roku (styczeń).

czytaj dalej
I’m beer

I’m beer

Kolejna próba przypodobania się żonie żeby łaskawszym okiem patrzyła na piwne hobby a jednocześnie podejście do piwa choć trochę świątecznego i zimowego.

czytaj dalej
Belgijska malinka

Belgijska malinka

Jedna wielka, eksperymentalna próba.
[…]
I całkiem niespodziewanie wyszło z tego pierwsze piwo z którego byliśmy naprawdę bardzo zadowoleni. Świetny smak.

czytaj dalej