ikona serii Team Fortress

Seria Team Fortress

Wraz ze wznowieniem działaności po 9 miesiącach przerwy powstał pomysł aby jakoś spróbować ujednolicić i uporządkować tworzone piwa.

Pomysł był prosty – ponieważ oprócz piwa moją pasją są gry komputerowe to może warto spróbować do nich nawiązać? Jak pomyślałem tak uczyniłem. Plan zakłada, że piwa były nawiązywały do różnych postaci, miejsc i przedmiotów z gier a nie wprost do poszczególnych tytułów. Nie wykluczam, że pojawią się w przyszłości piwa które będą do nazw nawiązywały ale raczej będziemy próbować nawiązać do czegoś głębiej niż tylko okładka.

Chcą aby od razu było widać jakieś powiązanie w pierwszych piwach i żeby faktycznie odnosiły się do gry z którą wiążą nas jakieś wrażenia i emocje wybór padła na grę Team Fortress 2. Ostanio gram w nią już dużo mniej ale ciągle co jakiś czas wracam i chętnie poświęcam jej kolejne godziny.

W miarę oczywiste wydawało się, że w tej serii piwa muszą nawiązywac do klas postaci z gry.  Do tego w ramach drobnych zabaw zbrzmieniem słów w nazwach powinny pojawić się zwroty lub słowa dźwiekowo kojarzace sie ze stylem danego piwa. I tak powstało pierwsze piwo z serii czyli Australium, please w stylu pilsener a niedługo po nim bitter Übercharge, bitte. (więcej o historii nazw w opisach piw)

Zainteresowała cię gra która była inspiracją dal tej serii piw? Pobierz ją za darmo (free to play) z http://store.steampowered.com/app/440 Pobierz grę

Piwa z serii Team Fortress

Szkocki cyklop

Szkocki cyklop

Kolejne piwo z serii Team Fortress. Skoro w stylu Wee Heavy zwanym też jako Scotch Strong Ale to nie bohaterem nie mógł być nikt inny niż pochodzący ze szkockiego miasta Ullapoo, mistrz materiałów wybuchowych – Demoman.

czytaj dalej
Bonk

Bonk

Kolejne piwo w serii nawiązującej do gry Team Fortress 2. Tym razem dedykowane postaci Scout’a.

czytaj dalej
Australium, please

Australium, please

Wariacja stylu pilsener. Podstawa Pilsa wg. receptury australijskiego browaru Coopers została w połowie części słodowej zmieniona na składniki dla stylu pale ale. Dodatkowo całość doprawiona jest naszym chmielem Lubelskim.

czytaj dalej